Zámecký park spolu s Velkým počernickým rybníkem tvoří ojedinělý celek přírodní památky, který je příjemným a vyhledávaným místem pro procházky a relaxaci.

Zámecký park o rozloze cca 7 ha, je součástí přírodní památky Počernický rybník. Severní část parku lemuje soubor historických budov s čp. 1 - zámek, čp. 2 - mlýn, čp. 3 - pivovar, čp. 39 - zámecká oranžérie a nejvýznamnější památka v Dolních Počernicích - kostel Nanebevzetí Panny Marie. V parku se nacházejí umělecká díla významných českých umělců (např. Kočičí hrádek od Františka Skály).

Park prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se opravdovým klenotem zahradní architektury. Park se skládá z několika částí: anglický park s venkovním amfiteátrem, francouzská část s oranžerii a s novým altánkem (glorietem), a  dále květná zahrada v bývalé štěpnici.

Park je hojně využíván ke svatebním obřadů, firemním akcím a prezentacím. Různá zákoutí parku poslouží tvůrcům jako objekty ke ztvárnění či jako zdroj inspirace, což často využívají různé firmy ke tvorbě reklamních materiálů a prezentací. Fotogeničnost a malebnost parku osloví však i běžné návštěvníky. Každý rok se v něm odehrává hudební festival Babí léto. Dále se zde konají sportovní akce celopražského významu.

​Park je volně přístupný veřejnosti a pohyb v něm se řídí návštěvním řádem.

Fotografování

Podmínky fotografování, filmování a pořádání drobných komerčních akcí (cvičení, příměstské tábory, výtvarné dílny apod.) v zámeckém parku Dolní Počernice:
Tyto akce jsou povoleny po zaplacení příslušného poplatku nebo po uzavření smlouvy na tyto činnosti s Oázou Praha Dolní Počernice příspěvková organizace.

Pokud chcete využít unikátní scenerie v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice pro fotografování a filmování ke komerčním účelům, za použití techniky a štábů, nabízíme vám možnost využití našich lokací. Dále nabízíme dle možností i další služby jako např. vyhrazení vybrané lokace, přípojky elektro a voda, zajištění vjezdu techniky, zajištění parkování.

​Fotografování malého rozsahu pro soukromé účely (jiné než běžné turistické v našich exteriérech). Další možnosti viz. ceník.

Fotografování svateb v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice je zpoplatněno viz ceník. 

Filmování a fotografování je třeba v dostatečném časovém předstihu projednat s pověřeným správcem parku - Oáza Dolní Počernice.

Ceník služeb :

  • Fotografování malého rozsahu pro soukromé účely (jiné než běžné turistické v našich exteriérech) 200,-Kč/ den,
  • fotografování svateb v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice 1500,-Kč/ 3 hod.,
  • podmínky a cena komerčního fotografování, filmování a akcí většího rozsahu se sjednávají individuálně.

Kontakty:

Markéta Brožová 
Mobil: 731 938 794
Email: oazadopo@oazadopo.cz